Вт, 23.04.2024, 15:09
Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | | Регистрация | Вхід
Меню сайту
Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Telegram
Telegram-канал Стадіонні новини:

Пошук
Актуальне
Будівництво
Чтиво
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Технології
Проекти
stadiums.at.ua
Главная » 2022 » Січень » 26 » Як виглядають арени Олімпіади-2022? Траса в ущелині, трамплін на даху сталеливарного заводу, палац з фільму «Форрест Гамп»
18:45
Як виглядають арени Олімпіади-2022? Траса в ущелині, трамплін на даху сталеливарного заводу, палац з фільму «Форрест Гамп»

Олімпіада-2022 буде унікальною, адже Пекін – перше місто в історії, яке прийме і літні, і зимові Ігри (та ще й на такому короткому проміжку).

Китай уміло використовує спадщину Олімпіади-2008: на колишній гандбольній арені зіграють у хокей, а волейбольний стадіон прийме фігурне катання. Показуємо основні об'єкти Пекіну-2022.

Вони розташовані у трьох зонах: Пекін, Яньцин та Чжанцзякоу. У кожному кластері побудували окреме олімпійське село, всі вони перетворяться на житлові райони після турніру.

Пекін: стадіони Олімпіади-2008 на чолі з легендарним «Пташиним гніздом», де Болт ставив світові рекорди

Арени цього кластеру зосередилися у центрі столиці.

Більшість майданчиків збереглися з літньої Олімпіади-2008 – 11 із 12. Окрім олімпійського селища, прес-центру та площі для нагороджень у Пекіні три тренувальні центри. Ну а церемонії та змагання приймуть 7 арен.

Національний стадіон – знамените «Пташине гніздо», побудоване до Ігор-2008, прийме церемонії відкриття та закриття. Під час літньої Олімпіади на арені проводили змагання з легкої атлетики (з рекордами Усейна Болта) та фінал чоловічого футбольного турніру. Цієї зими на стадіоні пройде лише урочиста частина, змагань не буде.

Пекінський національний плавальний комплекс. Ще один об'єкт Олімпіади-2008. Нескладно здогадатися, що ця арена приймала водні види, тепер її перепрофілювали на майданчик для керлінгу.

Центр також має альтернативну назву – «Водяний куб», для Пекіну-2022 придумали нову – «Льодяний куб». За задумом організаторів, комплекс залишиться універсальним і після Ігор.

Національний палац спорту Пекіну. Ще один стадіон, зведений до Ігор-2008. Будівля, що нагадує китайське віяло, прийме чоловічий хокейний турнір.

14 років тому тут побачили змагання зі спортивної гімнастики, стрибків на батуті та гандболу. Втім, хокей пройде тут не вперше – 2015-го на майданчику відбулися матчі першого дивізіону жіночого ЧС.

Спортивний центр «Укесон» – другий хокейний майданчик, який прийме жіночий турнір. На цій багатофункціональній арені проводили найбільші змагання: на Іграх-2008 – баскетбол, а до пандемії стадіон був домашнім майданчиком Куньлунь Ред Стар, ще арена приймала виїзні ігри НБА та НХЛ.

Це і концертний зал: в «Укесоні» виступали Metallica, Бейонсе, Авріл Лавін та Джастін Бібер.

Столичний палац спорту. Найстаріша споруда Ігор – стадіон звели ще 1968-го. З того часу тут проходили значні події – не лише спортивні та культурні: наприклад, у 1971-му відбувся командний матч з настільного тенісу між збірними Китаю та США, який запровадив поняття «Дипломатичний пінг-понг» (цю зустріч навіть показали у фільмі «Форрест» Гамп»).

Під час Олімпіади-2008 у палаці грали волейболісти – тепер арену переробили під фігурне катання та шорт-трек.

Національний ковзанярський стадіон. Це нова споруда у пекінському кластері. Але і тут є відлуння Ігор-2008 – арену звели на території полів для хокею на траві та стрільби з лука. Під час Олімпіади стадіон прийме змагання з ковзанярського спорту.

Без поетичних прізвиськ не обійшлося – арену прозвали «Крижана стрічка».

Трамплін «Біг-ейр Шоген» також збудували до Олімпіади. І це перший постійний трамплін для біг-ейру у світі. Унікальність ще й у розташуванні: напередодні літніх Ігор-2008 влада Пекіна закрила сталеливарний завод Shougang Group через забруднення повітря, а новий трамплін побудували якраз на даху колишньої фабрики.

На тлі олімпійського об'єкту ще видніються чотири масивні вежі охолодження.

Яньцин: перша бобслейна траса Китаю

Район розташований за 75 км від Пекіна, це одне з найбільш відвідуваних місць країни: тут знаходиться Бадалін - найпопулярніший у туристів відрізок Великої китайської стіни. У Яньцині звели два нові спортивні об'єкти.

Національний гірськолижний центр. У гірському масиві Сяохайто до олімпійського гірськолижного турніру приготували 7 трас, максимальний перепад висот – 900 м. Оскільки регіон вважається не сніжним, траси покривають штучним снігом.

Національний санно-бобслейний центр. Це лише третя подібна траса в Азії та перша – у Китаї. Після Ігор тут тренуватимуться національні збірні з санного спорту, скелетону та бобслею, розраховують і на проведення міжнародних турнірів.

Чжанцзякоу: трамплін у вигляді скіпетру та новий біатлонний стадіон

Ще далі від Пекіна – за 180 км на північний захід – розташувався популярний лижний курорт Чжанцзякоу. Проблему логістики вирішили швидкісною залізничною гілкою – дістатися олімпійських об'єктів з Пекіну можна за годину.

Проблему погоди не вирішити: очікуються постійні, абсолютно непередбачувані вітри та мороз до мінус 15.

Національний біатлонний центр. Це новий майданчик в ущелині, спроектований спеціально до Олімпіади. Біатлонна траса примикає до лижної (центри з'єднує сталева конструкція «Крижане кільце»). Після турніру арену будуть використовувати як тренувальну базу та туристичну точку.

Національний лижний центр теж збудували до Ігор-2022. На відміну від біатлонної траси, арену для лижних перегонів та двоборства перепрофілюють: після Олімпіади на її місці з'явиться парк із зоною для кемпінгу, а також відкритий льодовий центр.

Національний центр стрибків з трампліну – остання з нових споруд у кластері Чжанцзякоу. Тут відбудуться змагання з двоборства та стрибків з трампліну, після Ігор центр буде тренувальною базою команди Китаю, а підніжжя трампліну можуть переобладнати під футбольне поле.

Завдяки вигнутим лініям конструкції арена отримала неофіційну назву «Сніговий жуйї» – на честь традиційного китайського скіпетру жуйї.

Сніжний парк Геньтін. Об'єкт розташовується на місці гірськолижного курорту, що діє. Парк складається з двох частин – майданчиків для лижного фрістайлу та для сноуборду. Усього підготують 6 трас, на тій, що призначена для слуопстайлу, дизайнери обіцяли звести унікальні елементи, що відсилають до Великої Китайської стіни.

Tribuna.com
фото: Reuters, AFP, East News, globallookpress.com

=
Див. також:
Олімпійське селище в Пекіні: чим воно дивуватиме спортсменів



Просмотров: 708 | Добавил: stadiums | Теги: огляд, ЗОІ-2022, фото, Пекін | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляється системою uCozПри использовании информации и материалов с данного ресурса, гиперссылка на stadiums.at.ua обязательна. Copyright MyCorp © 2024