Сб, 27.04.2024, 04:00
Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | | Регистрация | Вхід
Меню сайту
Календар
Telegram
Telegram-канал Стадіонні новини:

Пошук
Актуальне
Будівництво
Чтиво
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Технології
Проекти
stadiums.at.ua
Главная » 2020 » Січень » 25 » Топ-10 українських стадіонів, які змінювали назви
17:04
Топ-10 українських стадіонів, які змінювали назви

Важко знайти стадіон, який прожив би з однією і тією ж назвою від народження і до наших днів. Але є серед них об'єкти, перейменовувані найбільш часто. "Террикон" склав їх список.

НСК "Олімпійський" (Київ) - 8 назв

Найскладніша доля з усіх футбольних арен України - у її головної арени. На самому початку (1923) це був "Червоний стадіон імені Льва Троцького". Але через рік Троцький потрапив в опалу - і стадіон став просто "Червоним". У 1935 йому присвоїли ім'я Станіслава Косіора, тоді - першого Партсекретаря України. Але через 3 роки Косіор був репресований - і стадіон став просто "Республіканським". У 1941 отримав ім'я Микити Хрущова, який змінив Косіора на його посту. При німцях називався "Всеукраїнським". Після "звільнення" - знову "Республіканський стадіон імені Микити Хрущова", і залишався таким до 1962. Потім до 1979 - "Центральний стадіон", до 1996 - знову "Республіканський" (вже без прив'язки до якогось діяча). Нарешті, в 1996 отримує нинішню назву - в пам'ять про те, що в 1980 тут проходив футбольний турнір Олімпіади.

"Чорноморець" (Одеса) - 7 назв

Тут теж відзначився товариш Косіор. Спочатку одеський стадіон називався його ім'ям - але, зрозуміло, так само недовго, як і київський. У 1938 році він став "Стадіоном парку імені Шевченка" - до 1944. Потім отримав назву "Харчовик", з яким прожив нелегкий повоєнний час. У 1958 кілька місяців проіснував як "Авангард", але незабаром був переданий на баланс торгового флоту, в зв'язку з чим став "Центральним стадіоном Чорноморського морського пароплавства". У 2003 ця назва, з якою було пов'язано безліч приємних хвилин в історії команди, пішла - і з'явилась інша: "Центральний стадіон "Чорноморець". А в 2011 після завершення повної реконструкції став просто - стадіоном "Чорноморець".

ОСК "Металіст" (Харків) - 5 назв

Тут спочатку був "Трактор". Так головний харківський стадіон називався від народження (1926) до 1940 року. Потім 7 років він проіснував як "Зеніт", а потім ще 9 - як "Дзержинець". Нарешті, в 1956 він, як і міська команда, отримав назву "Авангард", з якою Харків, нарешті, повернувся до Вищої ліги (правда, лише на пару сезонів). Але і "Авангардом" стадіон пробув недовго. У 1967 в місті сталася чергова футбольна революція, в результаті якої і сам клуб, і його арена стали "Металістом". Клубу такого, на жаль, вже немає, а стадіон стоїть, і навіть приймав Євро-2012, і назву свою цілком зберіг, і "Шахтар" у вигнанні матчі на ньому проводить.

"Ворскла" імені Олексія Бутовського (Полтава) - 5 назв

Полтавська команда за радянської влади пережила кілька відомчих власників, відповідно, і спорттовариства змінювала, що знаходило відображення і в назві її стадіону. Побудований в 1951 році, він називався "Урожаєм", з 1956 став "Колгоспник", з 1963 - "Колосом". У 1990 отримав назву "Ворскла", яка, в принципі, зберігається і донині. Правда, в 2008 до нього додають ще й ім'я Олексія Бутовського - уродженця Полтавщини і одного із зачинателів спортивного руху в краї, більш того - співзасновника і члена Міжнародного олімпійського комітету.

Імені Володимира Бойка (Маріуполь) - 4 назви

Тут є деяка неясність. Стадіон веде свою історію з 1956 року Але як він називався до 1976, маріупольські історики пригадати не можуть. Хоча, звичайно, якесь ім'я він мав. З 1976 його назвали "Новатором", як і команду, що представляла місто. У 2001 стадіон капітально відреконструювали - з тих пір він був відомий як "Іллічівець". У лютому 2018 його перейменували в честь Володимира Бойка - культової фігури для міста, багаторічного голови комбінату Ілліча і "батька" футбольного клубу.

"Славутич-Арена" (Запоріжжя) - 4 назви

Перший, безіменний, спортивний майданчик з'явилася на цьому місці ще в 20-х роках. Перший скромний стадіон - в 1931 році, і носив він ім'я В. Антипова (голови Ради фізкультури України). У 1933 його реконструювали - вийшов уже цілком солідний стадіон "Сталь". З 1949, після перейменування команди заводу "Запоріжсталь" в "Металург", стадіон підприємства теж отримав таку назву. З ним покрокував в нове століття, але в 2001 прийшов в такий стан, що Федерація футболу України заборонила проводити на ньому матчі. Тоді кілька заможних городян погодилися брати участь в реконструкції, яку завершили тільки в 2006. З того часу і існує нинішня "Славутич-Арена".

"Центральний стадіон "Полісся" (Житомир) - 4 назви

Головний стадіон міста, який, правда, знаходиться в стадії хронічної недореконструкціі, був побудований в 1951 році і до 1959 називався "Динамо", а потім йому дали ім'я Ленінського комсомолу. Наступною назвою стало "Полісся". Місцева влада до реконструкції приступила тільки в 2011. Її з величезним скрипом в основному завершили в минулому році, але деякі недоробки все ще залишаються. Тепер стадіон називається "Центральний".

СОУ "Буковина" (Чернівці) - 4 назви

У 1965 головний стадіон міста Чернівці було капітально реконструйовано, і з тих пір під назвою "Буковина" фігурує в історії українського футболу. Насправді, він існував і раніше - як мінімум з 1956 року, коли місто побачило абсолютно оновлений стадіон "Динамо", який з 1960 стали називати "Авангардом". Але багато істориків вважають, що і це не початок, адже "Динамо" побудували на базі колишнього, ще довоєнного стадіону "Драгош Воде". Так називалася чернівецька команда під час перебування Буковини у складі Румунії - в честь легендарного молдавського воєводи, переможця монголо-татар.

"Авангард" (Рівне) - 3 назви

Технічно, це один з найстаріших спортивних об'єктів України, Його основа - стадіон "Сокіл", який побудували ще в польські часи, і виглядав він дуже скромно, хоча мав суцільні трибуни. Після війни отримав назву "Колгоспник", що в ідеологічному сенсі, безумовно, було куди корисніше "Сокола". На початку 60-х об'єкт закрили на капітальний ремонт, в результаті місткість його підвищилася до 25 тисяч, а назва змінилася на "Авангард". Так він існує і понині.

"Центральний" (Черкаси) - 3 назви

Побудований в 1957 році, перший нормальний стадіон міста з ходу отримав горду назву "Колгоспник" - на аграрні гроші, власне, його і звели. Але вже через рік йому присвоїли більш нейтральне ім'я Ленінського комсомолу. У такому вигляді він дожив до періоду незалежності, коли отримав третє ім'я в своїй історії - стадіон "Центральний". Поки ніхто не заперечує.

Террикон
фото: ФК Динамо Київ

=
Див. також:
Стадіони УПЛ в сезоні 2019/20



Просмотров: 645 | Добавил: stadiums | Теги: назва стадіону, УПЛ, Неймінг | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляється системою uCozПри использовании информации и материалов с данного ресурса, гиперссылка на stadiums.at.ua обязательна. Copyright MyCorp © 2024