Вт, 19.03.2024, 06:03
Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | | Регистрация | Вхід
Меню сайту
Календар
Telegram
Telegram-канал Стадіонні новини:

Пошук
Актуальне
Будівництво
Чтиво
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Технології
Проекти
stadiums.at.ua
Главная » 2021 » Лютий » 27 » «Цілу ніч святкували, коли постелили перше поле». Академія «Руха» готова на 60-70%
15:21
«Цілу ніч святкували, коли постелили перше поле». Академія «Руха» готова на 60-70%

У Винниках триває велике будівництво. У 2018 році з ініціативи президента «Руха» Григорія Козловського біля Львова стартувало будівництво спортивно-відпочинкового комплексу з футбольною академією.

«Комплекс повинен сам себе окупити і заробляти гроші у бюджет клубу»

Все почалося ще 12 років тому – Григорій Козловський мріяв про свою футбольну академію. Згодом мрія трансформувалася у стратегію розвитку «Руха» – у клубі вирішили, що не будуть займатися проїданням грошей. Тобто, замість великих трансферів і високих зарплат – інвестиції у власну інфраструктуру.

«Григорій Петрович сам займався футболом. Професійну кар’єру зробити не вийшло, хоча він мав великі задатки до цього. Свого часу Маркевич запрошував його у «Волинь», але він вибрав навчання. Далі був бізнес і все решта. Козловський пройшов певні щаблі виховання в системі дитячо-юнацького футболу, бачив умови, в яких це все відбувається, і, мабуть, через це виникла мрія про футбольну академію, якої ніхто не має в Україні», – розповів Tribuna.com генеральний директор «Руха» Ігор Дедишин.

Ще задовго до старту будівництва комплексу змін зазнали самі Винники.

«Від Гранд-Готелю (готель Григорія Козловського у центрі Львова – прим. Tribuna.com), якщо немає корків, ми доїжджаємо до бази за 10-12 хвилин. Максимум – 15 хвилин. Там хороша логістика – зробили нову дорогу. От в чому простежується далекоглядність Козловського. У першу чергу він почав облагороджувати територію довкола об’єкту. Цим він займався вже давно.

Наприклад, у Винниках не було своєї пожежної частини. Це завжди створювало проблеми. Поки на місце трагедії бригада добиралася з центра Львова, то це займало багато часу. Так виникла ідея побудувати у Винниках частину МНС. Їй вже чотири роки, вона абсолютно нова і всім забезпечена. Є навіть статистика, скільки вони життів врятували за цей час.

Нещодавно у нас трапилося замикання в одному з будиночків, де мешкають робітники. За три хвилини пожежна вже була на місці і швидко все погасила. Для Винників і прилеглих сіл ця пожежна частина – це спасіння, адже часто трапляються якісь пожежі чи загоряння.

За останні 7-8 років Винники змінились кардинально – стали нормальним повноцінним містом. Тут зріс попит на житло – щоб побудуватись чи купити квартиру. Всі дороги зроблені і вилизані – не тільки магістральні, але й внутрішні вулиці, території між будинками і тротуари. Той же доїзд до бази – це нормальна дорога з освітленням і велодоріжками.

У Винниках не було центральної каналізації – користувалися септиками. Козловський пролобіював цю справу. Все це працюватиме і на наш об’єкт, щоб він справді став перлиною», – пояснює Дедишин.

Головна ідея – комплекс має сам себе забезпечити, окупити діяльність академії і заробити кошти у бюджет клубу.

«У чому я вважаю геніальність задуму – побудувати не лише навчально-тренувальну базу чи інфраструктуру для футбольного клубу. Наша ідея набагато глибша та далекоглядніша – поєднати на одній території об’єкти спортивного простору та комерційні. Козловський каже: «Хочу заінвестувати у футбол раз, щоб він від мене не залежав, а я залежав від нього. Я не знаю, що буде через один, п’ять чи 10 років, які в мене будуть життєві обставини і якою буде ситуація в країні». А все це має безпосередній вплив на діяльність і розвиток будь-якого футбольного утворення. Неважливо, йде мова про академію чи клуб.

Зараз Козловський інвестує реально великі кошти у те, що матиме майбутнє, перспективу і потенціал, який повинен сам себе окупити і заробляти гроші у бюджет клубу. Це дасть «Руху» стабільність. Григорій Петрович каже, що не переживе, якщо він все це збудує, а за деякий час не буде за що прогодувати дітей чи продовжити їхню можливість займатися футболом і мріяти про велику кар’єру. Саме цим керувалися, коли задумали також будівництво об’єктів, які мають приносити гроші».

Комплекс будують на місці Винниківського озера та його навколишніх територій.

«Це ідеальна локація з точки зору логістики та навколишнього антуражу – академія знаходиться в ложбині оточеній лісом. Саме місце дуже красиве та екологічно чисте. Там позитивна аура – приїжджаєш туди і навіть по-іншому себе почуваєш. Втікаєш від міського шуму і отримуєш там умиротворення».

«Будівництво не тільки йде за графіком, але й випереджає його»

При під’їзді до бази перше, що помічаєш – сонячні панелі. Одночасно це також великий критий паркінг, де авто розміщуються під панелями. Хороший приклад розумного використання простору. 

«Потужність, яку генеруватиме ця сонячна електростанція, дозволить нам повністю забезпечити всі потреби цілого комплексу електроенергією. Можна сказати, що ми вже на цьому заробляємо. Спочатку це буде повернення інвестицій, бо сонячна електростанція обійшлася нам дорого. І такий підхід був застосований до всього.

Можна також говорити про котельню, яка забезпечує опалення і систему кондиціонування. Наша котельня – багатофункціональна. Там є різні види палива – дрова, пелети, газ, електрика, мазут. Наприклад, є потреба сьогодні в опаленні. Ми дивимося, що на поточний момент найвигідніше і найдешевше, тим ми і користуємось. Якщо газ дешевий, то опалюємо газом. Якщо завтра буде дешевим мазут, то опалюємо мазутом», – пояснює Дедишин.

Перше враження, коли потрапляєш на територію комплексу – він величезний. На фото і відео він здається меншим. Тут цілком могло би поміститися якесь невелике компактне селище або мікрорайон міста. 

«Всі об’єкти, які ми планували, практично збудовані. Багато з них вже введені в експлуатацію. На сьогоднішній день побудовано будівель загальною площею 60 тисяч квадратних метрів. Це фактично окремий мікрорайон міста, якщо перевести на зрозумілу мову. Це все зроблено за трохи більше, ніж два роки – будівництво почалося у жовтні 2018 року і йшло шаленими темпами без зупинок».

Тепер все було засипане снігом, але роботи не припиняються навіть через холодну погоду. Комплекс нагадує великий мурашник – тут працівники тестують підйомник, там працює важка техніка, біля одного з об’єктів пересівають пісок і так далі. 

«Будівництво триває цілодобово. Працюють підрядники, які виконують роботу на різних напрямках та об’єктах. Одні займаються світлом, інші – сантехнікою, ще інші – облицювальними роботами. Логістика бізнес-процесів вибудувана дуже грамотно. Поки, слава богу, у нас все працює без перебоїв. Попередні зими теж нічого не зупинялося. Навпаки, мороз іде на користь.

У пікові періоди будівництва ми рахували, що від 500 до тисячі людей працювали одночасно на об’єкті. А кількість всіх робочих місць важко порахувати. Все залежало від стадії будівництва та об’ємів виконання робіт. В деякі періоди на будівництві працювало стільки людей, що яблуку не було, де впасти. А техніку взагалі не злічити.

Тут важливо не скільки це будівництво вже дало робочих місць, а скільки дасть у майбутньому. Якщо врахувати академію і весь персонал, який буде обслуговувати комплекс, то я думаю, що це точно десь під тисячу робочих місць», – каже Дедишин.

Будівництво не тільки йде за графіком, але й випереджає його. Зараз комплекс готовий вже на 60-70%, а закінчитися всі роботи мають орієнтовно у середині 2022 року.

«Думаю, навіть сам Григорій Петрович не вірить, що все вдалося так швидко зробити. Своєю присутністю він всіх надихає, підганяє і не дає нікому розслабитися. Фактично Козловський кожного дня буває на будівництві. Якщо кудись їде у справах, то після повернення відразу прямує на базу. Можете запитати у працівників – кожен другий день він точно на об’єкті. Він може з’явитися в будь-який момент просто ні звідки і хтось може отримати звіздюлєй. Бувало і таке».

Першими в експлуатацію здають спортивну частину – все, що стосується клубу та академії.

«Ми почали зі спортивної інфраструктури. Козловський дуже хотів, щоб якнайшвидше побудували поля. На сьогоднішній день у нас збудовано чотири великих повнорозмірних поля – два зі штучним, а два з гібридним покриттям останнього покоління. Збірна України вже тренувалася там і футболісти були в захваті. Коли команда гратиме у Львові два матчі відбору на ЧС-2022 проти Фінляндії та Казахстану, то хоче провести у нас збори.

Готель та інші адміністративні приміщення фактично вже закінчені. До відкриття академії у нас буде функціонувати п’ять футбольних полів, універсальний зал для ігрових видів спорту, тренажерний зал, СПА-центр. Думаю, івент-хол і п’ятизірковий готель теж закінчимо цього року. Плюс, у нас буде ще два різних типи хостелів. Це бюджетний варіант для проживання. За символічні гроші сюди зможуть приїжджати на збори, турніри, фінали ДЮФЛ, які ми б хотіли в себе проводити. Житловий фонд у нас дуже великий: один хостел на 160 ліжко-місць, а другий – на 140».

У клубі поки не називають вартість проекту.

«Важко сказати. Це більше питання до Григорія Петровича, – каже Ігор Дедишин. – Вхід на територію комплексу для відвідувачів, однозначно, буде платним. Але на громадських слуханнях Козловський пообіцяв, що для жителів Винників він буде безкоштовним. Тобто, вони зможуть вільно прийти і поплавати в озері. Ну, а вже за фаст-фуд чи інші послуги доведеться платити».

«Рух» вже живе і тренується на новій базі

«Рух» якраз повернувся із зимових зборів і готувався до відновлення чемпіонату на своїй новенькій базі. Тому ми їхали не просто на об’єкт будівництва, а на місце, де вже живе і тренується команда.

База нагадує новобудову, де можна спокійно мешкати, але ще потрібно розпакувати всі речі з коробок, розставити на полички сімейні фото в рамках, а свою зубну щітку – у ванній. Поки тут ще тривають внутрішні роботи – працівники встановлюють ліфт, наносять на стіни в коридорах написи «Буде бій», доробляють кабінет президента та інші приміщення.

До речі, особистий кабінет Козловського знаходиться на п’ятому поверсі. З тераси відкривається панорамний вид на весь комплекс. На цьому ж поверсі кімнати тренерського штабу та футболістів першої команди. На дверях скотчем приклеєні написи з прізвищами гравців – поки від руки.

Внутрішній простір бази виконаний в одному стилі – і це чорно-жовта айдентика «Руха» та футбольна тематика. Вражає, наскільки тут все продумано до найменших деталей. Коли завершать останні роботи, то це буде сучасний і стильний простір для команди з усіма зручностями і потребами. А поки у коридорах пахне новими меблями та великими очікуваннями. 

Так виглядають кімнати для футболістів. 

Кімната для роботи тренерів.

Зал для розминки.

Навіть душ у клубних кольорах. 

Тут футболісти будуть їсти. 

І відразу поряд футбольне поле для тренувань. 

«Був складний період на початку весни, коли почалася криза через пандемію коронавірусу»

Проект, який задумувався, як футбольна академія, поступово переріс у великий комплекс. Його творці хочуть, щоб він став якорем у Львові і Західній Україні.

«Козловський зараз каже: «Якби я тоді знав, куди мене заведе моя фантазія і у що це перетвориться, то я б ніколи не починав цей проект. Тоді я навіть третини не уявляв і не розумів, що з цього вийде». На початковому етапі була одна концепція, потім кілька разів вона трансформувалась, вносилось чимало коректив і змін.

Був складний період на початку весни, коли почалася криза через пандемію коронавірусу. Але Козловський показав себе, як справжній керівник і мозковий центр. Він настільки зумів це все правильно організувати, що ми і наші підрядники не відчули цієї глибочезної кризи. Був момент, коли виникли думки, можливо, на місяць чи два призупинити будівництво і перечекати, але він тоді сказав: «Якщо ми зупинимося, то вже не відновимо це. Газуємо далі». Знайшов ресурси, людей і всі процеси продовжилися.

Мені особисто з Козловським не страшно – якщо він вже за щось взявся, то доведе справу до кінця. Він пре напролом наче танк, вселяє впевненість і довіру. Ніколи ні в кого не виникало побоювань чи острахів, що ми з чимось не впораємось».

А тепер трішки детальніше про основні об’єкти комплексу.

Гірськолижний підйомник

«У Козловського є дуже хороша бізнес чуйка – він розуміє, що приноситиме гроші. Там буде багато джерел прибутковості і вони різнопрофільні. Ви бачили гірськолижний підйомник, який працюватиме цілий рік. Ми стелимо штучну траву за останніми технологіями – за своїми властивостями вона відтворює сніг. Тобто, влітку в шортах можна буде їздити на лижах.

Біля підйомника є ще траси для сноутюбінгу – модна розвага, коли люди на камерах з’їжджають вниз. Ця атракція теж працюватиме і влітку, і взимку».

Озеро

«Там, де було озеро, все заливається бетоном. За великим рахунок, воно перетвориться в басейн з чистою проточною водою. Раніше в озері дуже зсувалися береги – вода їх підмивала. Коли падали рясні дощі, то піднімався рівень води. Так як не було дамби, то вона втікала вниз і підтоплювала будинки, нищила врожай на городах, замулювала криниці.

Для жителів довкола – це було міні-екологічне лихо. Ніхто не міг вирішити цю проблему. Ми залили бетоном всі прибережні підпірні стінки, зробили вхідну і вихідну дамби. За їхньої допомоги ми регулюємо рівень води в озері. Тепер про підтоплення вже не може бути і мови – там є шлюзи і можна регулювати, коли запускати і випускати воду.

На озері можна буде їздити на водних лижах. Тобто, там буде багато різних можливостей, щоб гарно провести час».

Футбольні поля

«Раніше траплялися випадки, коли ми працювали у три зміни і 24 години на добу мене не було вдома. Наприклад, ми робили поле і потрібно було покласти дренаж. Ми розкопали дренажні канали, а за прогнозом погоди зранку має бути дощ, тому терміново треба закинути труби і засипати. Якщо ми цього не зробимо, то у нас все обвалиться і наша попередня робота буде марною. Доведеться все починати заново.

Я трусився над кожним полем. Дякую людям, що з розумінням до всього ставилися, бо у три зміни працювали одні і ті самі працівники. Це фахівці вузького профілю. Зараз просто так на вулиці не знайдеш людей, які зможуть виконувати цю роботу. Слава богу, що пройшло все без збоїв. Перші поля були дуже складні, адже там болотяниста місцевість. Витратили чимало зусиль, щоб її осушити. Спочатку ми заливали підпірні стінки. Потім випало чимало дощів і утворився басейн. Всю цю воду потрібно було відвести, осушити та ущільнити грунт, щоб він не просідав. Але це були цікаві і веселі часи.

Коли ми постелили перше поле, то у нас була така велика радість, що ми цілу ніч святкували з Григорієм Петровичем просто на газоні. Незабутня ніч – ми увімкнули прожектори, тішилися, як малі діти, і святкували до шостої години ранку. Це було якраз після гри з «Маріуполем» на Кубок України, коли він наговорив купу всього на арбітрів».

Івент-хол

«Великий івент-хол на 1 500-1 800 посадкових місць теж буде поліфункціональним. Він задумувався як місце для проведення великих конференцій, форумів, симпозіумів, тренінгів, великих корпоративних заходів і так далі. Крім того, ми хочемо, щоб це був міні-концертний і виставковий зал. Наприклад, там можна буде проводити презентації нових автомобілів. Це теж має генерувати доходи».

СПА-комплекс і медичний центр

«Він працюватиме на футбол і на стороннього клієнта. Ми зробили все так, щоб не було вузької цільової аудиторії – ми розмили ці рамки. У нас можуть бути діти і дорослі, спортсмени-професіонали і спортсмени-любителі, просто люди, які хочуть позайматися спортом, оздоровитися, відпочити, розважитися чи просто отримати нові емоції».

Перше питання від Сергія Палкіна було: «Григорий Петрович, сколько это стоит?»

Комплекс став справжнім викликом для головного архітектора проекту Андрія Ігнатюка та його команди.

«На моїй пам’яті він сходив з розуму разів 50. Говорив, що це неможливо зробити і топ-10 архітекторів скажуть, що це повна фігня. Але, як виявилося, Григорій Петрович в душі великий архітектор і проектант. Він бачить далі і в нього дуже розвинена просторова уява.

Наприклад, приміщення академії – неправильної форми. І він якось зумів інтегрувати цей об’єкт біля лісу. Ми прийшли на місце, він порахував кроками скільки має бути метрів, будівельник забив колики і вийшла трапеція. Ми так трохи переглянулися з архітекторами здивованими поглядами, мовляв, та хай собі, ми потім все одно переробимо. Але все так і залишилося, як він сказав. Уява дуже добре спрацювала».

Під час будівництва уважно ставляться до всіх деталей та безпеки. Не раз траплялися випадки, коли потрібно було щось перероблювати.

«В готелі академії вже багато чого зробили, але проектанти не врахували чи не вважали за доцільне встановити систему пожежогасіння. А перед тим трапилася велика трагедія в Бразилії, коли люди загинули через пожежу у тренувальному центрі «Фламенго». Тоді Григорій Петрович сказав, що це дорога система, але він ніколи собі не пробачить, якщо не дай бог, щось подібне трапиться тут. За його вказівкою повністю переробили проект і встановили найсучаснішу систему пожежогасіння за 500 тисяч доларів. Це були понад проектні гроші.

І таких речей дуже багато. Якщо щось не так, то все переробляється. Ми прагнемо до ідеалу у кожному питанні і в кожному об’єкті. Зрозуміло, що ідеалу ми не досягнемо, але ніхто не забороняє нам робити все для цього».

Навесні минулого року почалася активна піар-кампанія академії «Руха». Ігор Циганик, який товаришує з Козловським, запустив флешмоб з підтримки проекту. Його підхопили Алієв, Селезньов, Морозюк та інші відомі футболісти. Більше того, ролики записали навіть Марчелло Ліппі та Луїш Феліпе Сколарі. Таке агресивне промо викликало неоднозначну реакцію в суспільстві і хвилю жартів, а президент «Руха» запевняв, що не платив жодного разу ні за одне відео.

Цей флешмоб також називали відповіддю на критику будівництва. Місцевих хвилювала вирубка дерев навколо висушеного озера, доступ до водойми у майбутньому та можливе самовільне захоплення території.

«У мене з самого початку була ідея, щоб показувати будівництво і діяльність академії в онлайні. Але довго не міг переконати у цьому Григорія Петровича – він впирався навідріз і навіть не хотів про це слухати. Я його переконував, що це буде цікаво людям і йому самому, всі будуть цього очікувати, буде прикута велика увага – своєрідний реаліті-проект.

А на Страсту п’ятницю ми сиділи в нього вдома зі ще одним товаришем. І тоді трапився переломний момент. Козловський сказав: «Вмовив». Зняв перший влог і почав ловити смак. Це все приносить йому задоволення, адже завжди є фідбек, багато переглядів і відгуків. Він навіть сам сидить в телефоні і відписує, реагує на коментарі, щось там обурюється».

Кожних два тижні відбувається обліт будівництва квадрокоптером, щоб зафіксувати динаміку змін.

«Проводимо півгодинну зйомку всіх об’єктів. Так ми фіксуємо, як комплекс змінюється з першого дня і дозволяє нам зрозуміти з якою швидкістю ми рухалися, де відставали і де переганяли».

Хоч будівництво ще триває, але академія «Руха» вже стала туристичним об’єктом, де на оглядинах побувало чимало футбольних людей України.

«Екскурсія з Сашею Шовковським і Андрієм Русолом тривала понад дві години. Це було дуже професійне спілкування, коли ми глибоко заходили в деталі. Ця зустріч збагатила і їх, і нас. Це був більше такий обмін ідеями, думками та досвідом.

Ігор Суркіс ще не приїздив. А перше питання від Сергія Палкіна: «Григорий Петрович, сколько это стоит?». В мене було таке відчуття, що «Шахтар» вже готовий це все купити. Це все жарти, звісно. Сергій всю екскурсію мовчав, його емоції видавала тільки міміка обличчя. Він досить стриманий, але після екскурсії висловив нам стільки компліментів та позитивних слів. Помітно було, що його щиро вразило все побачене.

Ті, хто приїжджають, десь вже бачили якусь презентацію академії, фото чи відео, але всі потім говорять, що недооцінювали масштаби».

Будівництво академії вже має свої хітові історії. Ігор Дедишин поділився спогадами, як Леонід Кучук, який був тренером «Руха», їздив на тракторці по території бази.

«Це був фактично початок будівництва – тільки все порозривали, поїздила важка техніка і впав дощ. Болото було просто по коліна, пройти неможливо стільки опадів випало. Ми знайшли якийсь маленький тракторець з кузовом і Кучук їхав на ньому, як Ленін на броньовику. Григорій Петрович зняв це на відео, але нікому поки його не показував. Зробимо це пізніше».

«Клуб зобов’язується надати молодим футболістам вищу освіту»

Але найбільший виклик менеджмент «Руха» бачить не стільки в тому, щоб побудувати академію, як в управлінні комплексом.

«Не штука це все побудувати. Так, цей процес займає багато часу, сил, коштів та нервів. Але найважливіше – як це все потім функціонуватиме і хто там працюватиме. Ми розуміємо, що для нас набагато важливішою є система роботи, яку ми там запровадимо і яких фахівців запросимо. Якщо цей об’єкт буде неправильно влаштований з точки зору організації роботи і кадрового потенціалу, то не зможе функціонувати ефективно».

В академії «Руха» буде не тільки нова інфраструктура, але і новий підхід до виховання футболістів. У першу чергу тут категорично проти спецкласів.

«Це безглузда концепція. Ми вирішили, що всі діти будуть вчитися у звичайних школах і класах. Так у них буде повноцінне дитинство. Ми опікаємо їх, але даємо можливість самовиражатися. Ми не розглядаємо дітей, як об’єкт заробляння грошей. Такого у нас точно не має. Ми поставили собі за мету виховати людину нового типу з максимально широким світоглядом. Тому ми і відмовилися від спецкласів. Вони мають знати, що таке повага до дівчини чи жінки.

Також важливо, щоб хлопці виховувалися всебічно. Ми не знаємо, хто з них стане футболістом, а якщо стане, то наскільки сильним. В будь-кому випадку, всі мають бути освіченими та високо-інтелектуальними людьми. Це найважливіше. Якщо ми виховаємо такого футболіста і це все помножиться на його природній талант і працездатність, то це буде найвища благодать.

Зі всіма хлопчиками, які у нас є зараз в команді U-19 і потім будуть приходити з академії, ми підписуємо угоди, що клуб зобов’язується надати їм вищу освіту. В ідеалі, щоб вони самі поступали на державну форму навчання згідно результатів ЗНО. Але якщо комусь не вистачить балів, то ми беремо на себе зобов’язання оплачувати навчання упродовж терміну дії контракту.

Також ми хочемо запровадити в академії інститут психологів, які будуть займатися кожним віком окремо. Це обов’язкова річ. З 12 до 17 років – це якраз період статевого дозрівання. Діти переживають чимало змін і їм потрібна підтримка, спілкування та пояснення, що з ними відбувається і чому. Але разом з тим це мають бути спеціалізовані футбольні психологи. Це теж для нас зараз великий виклик – ми шукаємо і навчаємо таких фахівців».

Планується, що академія «Руха» почне працювати вже цього року.  

«З першого вересня цього року хочемо відкрити двері для дітей, сформувати групи від U-12 до U-17 і заселити їх. Це частина професійної академії, де діти перебуватимуть на повному забезпечені клубу – проживання, харчування, навчання, тренування, відновлення, медицина. Тобто, у дітей буде все, щоб займатися виключно своїм професійним розвитком», – каже Дедишин.

Хоч попереду ще чимало роботи, але загальна картина вже чітко вимальовується і дає вау-ефект. А у клубі запевняють, що влітку тут взагалі буде казка. 

Tribuna.com
фото: ФК Рух, Богдан Заяць

=
Див. також:
Топ-умови для футболістів львівського «Руху»



Просмотров: 3282 | Добавил: stadiums | Теги: відео, Тренувальні бази, Львів, винники, газон, Академія ФК Рух | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляється системою uCozПри использовании информации и материалов с данного ресурса, гиперссылка на stadiums.at.ua обязательна. Copyright MyCorp © 2024