Сб, 20.04.2024, 00:52
Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | | Регистрация | Вхід
Меню сайту
Календар
Telegram
Telegram-канал Стадіонні новини:

Пошук
Актуальне
Будівництво
Чтиво
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Технології
Проекти
stadiums.at.ua
Главная » 2020 » Квітень » 28 » В Кривому Розі нарешті взялись за стадіон «Металург»: поки ремонтують лише фасад, підрядник замішаний в схемах
21:47
В Кривому Розі нарешті взялись за стадіон «Металург»: поки ремонтують лише фасад, підрядник замішаний в схемах

Це не повна реконструкція. Поки ремонтують лише фасад, хоча найбільші проблеми з підтрибунними приміщеннями.

Нещодавно Tribuna.com уже писала про важку долю одного з найбільших стадіонів України – 30-тисячний криворізький «Металург», на якому за життя виступав місцевий «Кривбас». Довгі роки міська влада не приділяла йому достатньо уваги, через що славетна арена опинилась в аварійному стані, а згодом її довелось закрити.

Але на початку квітня довгоочікувані роботи на «Металурзі» несподівано почались. Щоправда, поки мова не про повну реконструкцію занедбаної споруди, а лише про ремонт її фасаду – утеплення стін, заміну вікон та воріт, монтаж вітражів, реставрацію покрівлі та інше.

«Для того, щоб якісно відремонтувати всі внутрішні спортивні приміщення, ми почали зі заміни вікон та наведення порядку на фасаді», – пояснив міський голова Юрій Вілкул, чому роботи почались не з найбільш постраждалої частини арени, підтрибунки.

В ній, зокрема, розташована та сама міська ДЮСШ №1, учениця якої два роки тому зламала ногу на занятті – спіткнулась об пошкоджену підлогу. Аварійні приміщення школи давно непокоять батьків. Зрозуміло, чому:

Ця картина ще не скоро зміниться. Попри те, що є проект повної реконструкції «Металурга» (за даними реєстру спортивних споруд України, для цього потрібно 146 млн грн), гроші поки виділили лише на ремонт фасаду. Він коштуватиме 54,9 млн грн. Всі роботи планують закінчити до кінця цього року.

Ось такий вигляд матиме фасад стадіону по їхньому завершенню:

На наступних її етапах повинні замінити трибуни, перекриття та гідроізоляційний шар чаші стадіону – саме через його пошкодження між ярусами трибун після опадів накопичується вода, застій якої руйнує підтрибунку.

«Це головна проблема, через яку затіяли ремонт. Підтрибунні приміщення повністю протікають. Мене тому й цікавить, чому реконструкція починається саме з ремонту фасаду. Всі ж розуміють, що це має бути останньою стадією. Гроші викинуть на вітер, адже згодом доведеться демонтувати верхню частину трибун. І цей ремонт фасаду постраждає», – розповів Tribuna.com один з ініціаторів відновлення в Кривому Розі футбольного клубу «Кривбас» та реконструкції «Металурга» Тарас Стретович.

В міста не вистачає грошей на реконструкцію, допомагає ОДА. В обидвох установах уникають запитань

Арена є комунальною власністю. Міська рада впродовж попередніх десяти років не раз оголошувала наміри нарешті привести її до ладу, але найдалі доходила лише до розробки проектів реконструкції.

Таких мерія за весь цей час замовила кілька на сотні тисяч бюджетних гривень. Але всі вони залишились нереалізованими через брак коштів. Наприклад, останній з них передбачав повню реконструкцію «Металурга» за 136,9 млн грн.

Зрештою, криворізькі чиновники з іще одним проектом звернулись по допомогу до обласної адміністрації. Саме Дніпропетровська ОДА ще рік тому виділила 62,4 млн грн на ремонт фасаду за цим новим проектом.

«Після тривалих експертиз Державною архітектурно-будівельною інспекцією, нещодавно був отриманий дозвіл на проведення ремонтних робіт – вони почалися негайно», – пояснив несподіваний старт робіт лише у квітні 2020 року Юрій Вілкул.

Чому роботи на стадіоні почали з фасаду, а не з підтрибунних приміщень? Чи буде повна реконструкція? Скільки вона коштуватиме? Щоб дізнатись це, Tribuna.com надіслала відповідні інформаційні запити в мерію Кривого Рогу та Дніпропетровську ОДА, але досі не отримала відповіді.

Не захотів з нами спілкуватись й керівник управління капітального будівництва криворізької міської ради Валерій Катькін – його підрозділ відповідає за будівельні роботи в місті. Запитання про ремонт «Металурга» його розхвилювали – він кілька разів просив набрати його пізніше через зайнятість, а згодом перестав відповідати на дзвінки.

Схожа реакція й у департаменту капітального будівництва ДніпрОДА, яке й проводило тендер на ремонт фасаду стадіону. Його керівник Дмитро Макаров також не відповідає на дзвінки, а в його приймальні відмовились з’єднувати з ним та порадили чекати відповіді на надісланий запит.

Тендер на ремонт «Металурга» виграла замішана в схемах з бюджетними коштами компанія

Ремонтом фасаду криворізького стадіону займається місцева компанія «Ал Інвестстрой». Вона виграла підряд від облдержадміністрації, причому зробила це на двох торгах поспіль. Річ у тім, що результат перших успішно оскаржив один з учасників – компанія «Кафа Юніон» з Дніпра. На їхню думку, торги провели упереджено на користь «Ал Інвестстрою». В результаті їх скасували.

Через три місяці, в серпні 2019 року Дніпропетровська ОДА провела тендер вдруге. Знову перемогла «Ал Інвестстрой», і знову «Кафа Юніон» подала скаргу на упередженість до перших, тільки цього разу її не задовольнили. При цьому, поки тривав розгляд скарги, бюджетні гроші на рахунок переможця уже почали поступати.

«Тендер виграла близька до мера Кривого Рогу компанія. Вона багато об’єктів по місту виконала, але після здачі в експлуатацію вони були не в досить належному стані. Сьогодні на неї відкрили близько сотні кримінальних справ», – розповів Тарас Стретович.

За даними держреєстру судових справ, «Ал Інвестстрой» фігурує в 106 кримінальних справах. Наприклад, в ухвалі Дніпровського апеляційного суду за 3 квітня 2019 року йдеться, що ця компанія була в переліку підрядників, з якими Криворізька міська рада у 2014-16 роки укладала договори з метою розкрадання бюджетних коштів.

Також «Ал Інвестстрой» була учасником справи про ще одне кримінальне правопорушення – Дніпропетровська ОДА у 2017-2019 роки укладала договори про підряди з підприємствами, які «не мають власного обладнання та будівельної техніки, достатньої кількості працівників та необхідного досвіду виконання подібних будівельних робіт». На це і вказувала «Кафа Юніон» ще під час тендеру.

За даними держреєстрів, найчастіше замовниками послуг «Ал Інвестстрою» є якраз міська рада Кривого Рогу та Дніпропетровська ОДА. Здається, їхня мовчанка в ситуації зі стадіоном зрозуміла.

Tribuna.com

=
Див. також:
Карантин не зупинив реконструкцію стадіону «Спартак» в Кривому Розі



Просмотров: 679 | Добавил: stadiums | Теги: Кривий Ріг, відео, фото, Стадіон Металург, проект | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляється системою uCozПри использовании информации и материалов с данного ресурса, гиперссылка на stadiums.at.ua обязательна. Copyright MyCorp © 2024