Сб, 27.04.2024, 03:12
Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | | Регистрация | Вхід
Меню сайту
Календар
«  Лютий 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Telegram
Telegram-канал Стадіонні новини:

Пошук
Актуальне
Будівництво
Чтиво
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
Технології
Проекти
stadiums.at.ua
Главная » 2022 » Лютий » 16 » Колишній директор НТБ у Високому: «Базі необхідний капітальний ремонт, і приступати до нього потрібно негайно»
07:52
Колишній директор НТБ у Високому: «Базі необхідний капітальний ремонт, і приступати до нього потрібно негайно»

Колишній директор навчально-тренувальної бази у Високому Едуард Сухін розповів про нинішній стан об'єкта та необхідні кроки для повернення НТБ на рівень 2012 року.

— Коли Олександр Ярославський став президентом «Металіста», база у Високому була, м'яко кажучи, у гнітючому стані. До Євро-2012 вона перетворилася до невпізнання. Чи високо база котирувалася за українськими та європейськими мірками?
— Вона була найсучаснішою, оснащеною за всіма вимогами УЄФА. На той момент там було чотири поля: три натуральні та одне штучне. Тоді в основному корпусі, будівлі дубля та котеджах загалом могла проживати 101 особа. Тренажерний зал, вся територія з автоматичним поливом там було все необхідне. В Україні було лише три-чотири такі бази. Під час Євро-2012 у нас розташовувалися збірні Данії та Португалії з Кріштіану Роналду. Усі залишилися задоволені.

— Яка ситуація на базі зараз?
— На сьогодні базу відключено від системи газопостачання. Востаннє газ там був у 2017 році. Для того, щоб знову відновити газопостачання згідно з нормами та правилами, треба зробити новий проект газопостачання, замінити ГРП (газорегуляторний пункт), вузли обліку, газотранспортну систему тощо. Основним джерелом харчування були дві котельні, за п'ять років без води вони стали непридатними. Теплотраси вийшли з ладу та не можуть експлуатуватися в повному обсязі. Оскільки основним джерелом був газ для нормальної експлуатації того ж басейну, щоб нагріти необхідну кількість води, потрібна котельня. На момент, коли ми там були востаннє, тренажерний зал вкрився грибком, текла покрівля, розбита стеля. Басейн працював, але вода була зі свердловини температурою 16–17 градусів, тоді як для комфортного перебування потрібна температура 24 градуси. Був момент, коли вчасно не увімкнули систему сніготанення, через що розірвало всі зливи. Зараз з даху фасадом будівлі біжить вода, вона потрапляє під будівлю, де немає гідроізоляції, тобто вся вода тече до підвалу. Там можна побачити сліди багаторазового затоплення.

— А що можете сказати про зовнішню територію, зокрема, футбольні поля?
— Якщо подивитися фото бази перед Євро-2012, то можна побачити повністю зелену територію, яку постійно доглядали. На даний час по всій території відсутній автоматичний полив. Поля не отримують належного догляду, оскільки не працює 31 ротор поливу. Люди змушені тягати шланги, як це було раніше. І, відповідно, стан полів залишає бажати кращого. Котеджі без опалення вже п'ять років, тренажерний зал стільки ж часу, будинок дублю опалюють системою кондиціювання. Огородження навколо полів частково стало непридатним. Необхідна заміна і опорних стовпів, і сітки, і таке інше. Штучне поле теж треба поміняти, все в латках, востаннє воно досипалося гумою, мабуть, років п'ять тому. Незрозуміло, як така експлуатація надалі позначиться на стані будівель.

— Чи можна сказати, що зараз база на межі руйнування?
— База після такої експлуатації просто потребує капітального ремонту. На сьогодні там просто проводяться косметичні ремонти, так би мовити, для гарного малюнку. За цей час жодних капітальних вкладень я не побачив. Товариші їдуть на тому потенціалі, що заклав Олександр Ярославський під час будівництва бази.

— Виходить, стан бази такий самий, яким він був, коли Олександр Ярославський взявся за реконструкцію?
— Він швидкими темпами наближається до вихідної позиції.

— Скільки ще зим може пройти, щоб реальний стан бази не приховував навіть штучний малюнок?
— Думаю, ще півтора роки такої експлуатації, і буде те саме, що і в академії.

— Тобто, терміново треба «реанімувати» базу?
— Так, якщо вчасно не втрутитися, це повністю приведе до реновації полів, системи поливу, опалення, газопостачання і так далі. Тут чекати не можна, потім це коштуватиме інших грошей. Краще на цьому етапі втрутитися та провести всі відновлювальні роботи, щоб база знову стала такою, якою була перед Євро-2012.

— Чи є план необхідних заходів, яких потребує база?
— Зараз планом усіх необхідних заходів займається інститут «Харківпроект» — дефектування та складання кошторисів на ремонтні роботи. Зараз просто необхідно втрутитися — за місяць-два підготувати кошториси, виділити фінансування та розпочати роботи.

— Скільки часу потрібно для ремонту?
— Якщо темпами Олександра Владиленовича, то можна зробити за три місяці.

ФК Металіст

=
Див. також:
База «Металіста» у Високому вже на балансі держпідприємства



Просмотров: 374 | Добавил: stadiums | Теги: високий, Харків, НТБ Металіст, Тренувальні бази | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляється системою uCozПри использовании информации и материалов с данного ресурса, гиперссылка на stadiums.at.ua обязательна. Copyright MyCorp © 2024