Главная » 2019»Серпень»31 » 10 років «Донбас Арені»: Бейонсе, Ріанна, страшна гроза на Євро, лисиці
12:54
10 років «Донбас Арені»: Бейонсе, Ріанна, страшна гроза на Євро, лисиці
Колись тут було дуже круто.
29 серпня 2009-го було офіційно відкрито «Донбас Арену». Це перший стадіон категорії «еліт» (5 зірок) у Східній Європі. Його місткість – 50 тисяч глядачів. Крім поля й трибун, на арені були 3 ресторани, 4 бари, фітнес-центр, музей і фірмовий магазин «Шахтаря».
На відкритті побували тодішній президент України Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин, а також голова Партії регіонів Віктор Янукович. Ющенко назвав стадіон «подарунком всій Україні», а Ахметов заявив глядачам: «Донбас Арена побудована завдяки вам і для вас».
З запрошених зірок – Бейонсе, Наталя Могилевська, Альона Вінницька, Світлана Лобода, Діма Білан.
В травні 2011-го «Шахтар» відзначав своє 75-річчя. Зрозуміло, що святкували на «Донбас Арені». Співала Ріанна.
«Донбас Арена» прийняла 5 матчів чемпіонату Європи-2012. Вона бачила шалену грозу під час матчу України та Франції, незарахований гол Девіча, дубль Алонсо французам і серію пенальті між португальцями та іспанцями (ще була гра Франція – Англія).
УЄФА навіть визнав донецький стадіон найкращим під час Євро-2012. «Заслуга «Донбас Арени» – у високому рівні організації проведення матчів, що включає в себе комфорт для команд і вболівальників, професійний менеджмент, бездоганну систему безпеки, чітку роботу технічних та інженерних служб», – сказав тоді директор турніру Маркіян Лубківський.
Крім Євро, стадіон бачив ще матчі збірної України – вирішальну поразку від Греції у відборі на ЧС-2010 (0:1) та нічию у товариській грі проти Нідерландів (1:1). Національна команда так ні разу й не перемагала на цьому стадіоні й у цьому місті.
Зате бачили великі перемоги й матчі «Шахтаря» в УПЛ та єврокубках. Перформанси фанатів гірників – вогонь.
Як під час матчу з «Манчестер Юнайтед» у 2013-му.
Чи проти «Реал Сосьєдада» у тій же кампанії.
Останній матч на «Донбас Арені» відбувся 4 травня 2014-го проти тоді ще «Іллічівця». Трибуни стадіону були напівпорожніми.
Після окупації Донецька стадіон фактично не функціонує – там видавали гуманітарну допомогу і проводять екскурсії.
Ось що розповідав про стадіон в червні цього року екс-гравець «Шахтаря» Олексій Бахарєв: «Стадіон в принципі живий, треба його чистити, відмивати. Потрібні серйозні вкладення. Але поки арену не чіпають. Музей тільки відкрили. Я дітей теж водив. Пройшовся, подивився. Поле вбите, там лисиці живуть. Нори риють, на сонечку гріються. Чотири штуки. Ніяк вивести їх не можуть. А, може, не намагаються».
“Після окупації Донецька, стадіон фактично не функціонує» - хто окуповував Донецьк ???, чи це можливо самі мешканці вирішили місто та регіон перетворити у пустелю ???, чому не називаєте речі своїми іменами - «після того як на Донбас зайшла російська армія - стадіон і весь Донбас перестав функціонувати» - шановний авторе, не будь сцикуном - пиши так як є, або нічого не пиши !!!
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]