Сб, 23.11.2024, 04:19
Приветствую Вас Гость | RSS

Главная | | Регистрация | Вхід
Меню сайту
Календар
Telegram
Telegram-канал Стадіонні новини:

Пошук
Актуальне
Будівництво
Чтиво
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Технології
Проекти
stadiums.at.ua
Главная » 2020 » Березень » 10 » Хоппофобія: чому німецький футбол «на вухах» і як закінчаться протести вболівальників
18:13
Хоппофобія: чому німецький футбол «на вухах» і як закінчаться протести вболівальників

Нові акції фанатів поставили Німецький футбольний союз у шпагат.

Матч Хоффенхайму і Баварії у минулому турі Бундесліги закінчується тим, що гравці за рахунку 0:6 мовчки перепасовуються. Але перед цим їх двічі виводили з поля через протести фанатів баварців, які розтягнули банери із написами про те, що президент Хоффенхайму — «сучий син».

У грі між Уніоном і Вольфсбургом в Берліні сталося те саме — антихоппівські банери господарів і його портрет у перехресті мішені. Знову зупинка і протести.

Аналогічно і в кубковому чвертьфіналі між Шальке і Баварією на тижні. Щоправда, Хоппа залишили в спокої, бо від фанатів більше дісталося федерації та власне керівництву клубів, яке звинуватили в репресіях та ігноруванні вболівальників.

Клуби реагують незвично на усі ці протести, які медіа встигли назвати «Хоппофобією». Баварія оголосила, що може позбавити статусу офіційного фан-клубу найбільшу ультрагрупу Шикерія.  У Шальке сказали, що планують виводити команду з поля за перших же образ, які лунатимуть із трибун. Чимало керівників клубів вийшли на захист власника Хоффенхайму, критикуючи фанатів.

А хто він такий, цей Дітмар Хопп?

Чоловік, який вивів фактично сільський клуб до Бундесліги, став об’єктом настільки сильного гніву, що його малюють у перехресті мішені снайпера. Майже 80-річний Хопп — дуже успішний німецький бізнесмен, який створив щось на кшталт німецького IBM. Все почалося у 1972 році, коли він заснував програмістську компанію SAP. Нині вона третя у світі ІТ-група після Microsoft та Oracle. Хопп вийшов з компанії у 2003 році, ставши мільярдером і одним з найбагатших громадян країни.

У 1995 році він створив фонд Дітмар Хопп, який вніс 600 млн євро на благодійні пожертви, головним чином у галузі спорту, медицини, освіти та соціальних служб. Діяльність фонду зосереджена в рідному для Хоппа регіоні Крайчгау на південному заході Німеччини, де він народився і живе (Зінсхайм, Зузенхаузен і власне Хоффенхайм).

За TSG 1899 Хопп грав, коли ще це був аматорський клуб, і саме його великі інвестиції просунули Хоффенхайм з восьмої до третьої ліги німецького футболу у 1990-2001 роках. У 2005 році Хопп почав по-справжньому закачувати гроші в клуб, маючи на меті Бундеслігу. Із Лейпцигу для цього виписали Ральфа Рангніка, який вивів сільський клуб до другого дивізіону у 2007 році, а через рік до еліти.

Але це точно не був варіант українського футбольного олігархату у 2000-х. Разом із гравцями і тренером у провінційному, живописному південо-західному регіоні Німеччини з’явилися стадіон, сучасний навчальний центр і сила-силенна полів. Вважається, що Хопп інвестував у клуб понад 350 млн євро. Однак частково завдяки доходу від продажу гравців Хоффенхайм вже кілька років не покладається на гроші Хоппа.

Чому повстали фанати?

Частина вболівальників називають Хоппа людиною, яка купила спортивні успіхи. Він зумів отримати звільнення від правила «50+1», яке у німецькому футболі покликане не допустити, щоб один інвестор мав мажоритарну частку будь-якого клубу. До слова, таке звільнення у Бундеслізі мають ще тільки Вольсфсбург і Байер, які покладаються на материнські автомобільну та фармацевтичні компанії.

Для своїх ворогів Хопп уособлює комерціалізацію футболу, вони розглядають Хоффенхайм як штучну конструкцію, яка займає місце у Бундеслігзі інших клубів з довшою професійною історією.

Ще у 2008 році вболівальники Дортмунда вперше засвітили на стадіоні банер проти Хоппа — «Hasta la vistа Hopp!» і вивели його профіль у перехресті мішені. Гендиректор Борусі» Ханс-Йоахім Вацке назвав тоді Хоффенхайм «клубом з пробірки».

Конфлікт вийшов на новий рівень у 2011 році, коли було виявлено, що під час матчу проти Хоффенхайму фанатів Дортмунда штучно глушила аудіосистема арени, аби унеможливити будь-яке скандування проти Хоппа. Такі банери і відповідні пісні з’являються практично на кожному матчі між цими клубами.

Чому протестів так багато саме зараз?

До активізації Хоппофобії призвело рішення DFB, яка наклала дворічну заборону вболівальникам Дортмунда відвідувати матчі в Хоффенхаймі. Фанатів покарали саме через описані вище банери. Водночас федерація порушила обіцянки, які раніше давала фанатам — не карати вболівальників колективно, а визначати конкретних порушників футбольних законів. Такі новації у 2017 році обіцяв президент DFB Рейнхард Гріндель, зокрема, щодо покарання за піро. Водночас офіційно це так і не стало політикою федерації.

Німецький фан-експерт Майкл Габріель, який координує роботу незалежних фан-проектів у 70 містах країни, в інтерв’ю DW розповів, що не здивувався ескалації протестів, адже питання колективних покарань було одним із центральних для німецьких уболівальників в останні роки.

«Ніхто з фан-сцени особисто не знає Хоппа і мова насправді не про нього. Більше того, багато хто цінує відданість Хоппа своєму регіону. Критика спрямована проти моделі існування Хоффенхайму,  — вважає Габріель.

Він переконує, що якщо конфлікт ще більше загостриться, це приведе обидві сторони в глухий кут. Активний вболівальник Уніона Інго Петц також вважає, що справа не в Хоппі.

«Як на мене, зараз мова йде про боротьбу за владу між клубами, асоціаціями та фанатськими групами, про колективні покарання і про незалежність фанатів у футболі. Дивним чином, все це збоку виглядає як божевільна постановка – хореографія», — розповів Петц Sport Arena.

Нові протести вболівальників поставили DFB у шпагат. З одного боку федерація не може ігнорувати портрети Хоппа в прицілі снайпера, з іншого — притиснути вболівальників і почати репресії — це якось не «кошерно» не лише з точки зору відкритого суспільства Німеччини, але й із суто меркантильних інтересів. Стадіони в Німеччині нині переповнені, футбольна культура настільки сильна, що сюди за «олдскулом» їдуть футбольні туристи. Усе це не може не подобатися спонсорам клубів та самій федерації, які отримують продукт преміум-класу.

Фанати обіцяли продовжити протести, хоча у німецьких фанатських пабліках все частіше можна прочитати, що гостра фаза закінчиться, якщо у DFB припинять колективні репресії.

sportarena.com
фото: DAZN

=
Див. також:
Матч Баварии и Хоффенхайма был прерван из-за баннера мюнхенских фанатов



Просмотров: 457 | Добавил: stadiums | Теги: фан-сектор, Перфоманс, Бундесліга | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляється системою uCozПри использовании информации и материалов с данного ресурса, гиперссылка на stadiums.at.ua обязательна. Copyright MyCorp © 2024