Автор блогу "Граундхоп для бідних" вирішив показати, як виглядали олдові стадіони Вищої та Першої ліг у легендарному українському патчі для FIFA 08.
Щоб у 2021 році знайти і встановити FIFA 08 з українським модом потрібно добряче повозитися. З 7-ї спроби а зміг це зробити.
Чому було обрано саме цю частину?
Тому що це найдетальніший патч з українськими командами. Там є 16 команд Вищої ліги, 20 команд – першої та 15 – другої. Також, за словами розробників, тут є навіть 4 українські арбітри, серед яких і Годулян. Людям, які робили це все власноруч – респект.
Стадіони є у всіх команд вишки та у 4-х Першої ліги («Волинь», «Оболонь», «Сталь» та «Ілічівець»).
Тож сідайте зручніше. I зануртеся в атмосферу чемпіонату, де київський «Арсенал» з Селезньовим боровся за єврокубки, «Шахтар» тільки будував «Донбас Арену», а у нападі «Динамо» грали Мілевський, Шацьких та Ребров. Але найкращим бомбардиром все рівно став Марко Девіч.
І так, якщо ви забули, цей чемпіонат мав назву «Біола Чемпіонат України з футболу», що теж додає атмосфери.
ОСК «Металіст» (Харків, 40 000)
У 2007 році на «Металісті» вже готувались до Евро-2012 – зносили і заново будували Східну трибуну, тож у грі її немає. Окрім «Металiсту» на стадіоні грав ФК «Харків».
«Ворскла» ім. Бутовського (Полтава, 24 700)
Класичний український стадіон з біговими доріжками, яких в Україні дуже багато. Також відмічу склад полтавців у тому році: албанці Далку і Цурі, Сергій Кравченко, а також нинішній капітан Чеснаков (із рейтингом 44).
«Чорноморець» (Одеса, 34 400)
У 2007 році на стадіоні ще не розпочали реконструкцію до Евро-2012. Це трапиться лише через рік, завершиться у 2011-му. Але новий стадіон матчів Євро так і не приймав.
«Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка, 5 200)
Не всі згадають «Нафтовик», який у тому сезоні грав у еліті. Колоритною особливістю стадіону є вид на Покровський кафедральний собор.
А ще за команду у тому сезоні бігав орендований Денис Олійник.
«Авангард» (Луганськ, 22 200)
Відносно «свіжий» (на той час) стадіон після реконструкції 2003 року. У сезоні 07/08 за «Зорю» грало багато футболiстiв з iменем. Наприклад, Едуард Цихмейструк.
Сам стадіон залишився в окупованому Луганську, де нове «керівництво» поміняло кольори сидінь і напис «Зоря» на «Заря».
«Авангард» (Луцьк, 12 000)
У тому сезоні «Волинь» проводила свій другий сезон у Першій лізі, за рік вона повернулася у еліту. Тоді у складі волинян грав всім відомий Женя Хачеріді (рейтинг у грі 48).
ЦС «Шахтар» (Донецьк, 31 000)
У FIFA 08 саме на цьому стадіоні проводив матчі донецький «Металург». Основна домашня арена клубу – затишний стадіончік «Металург» на 5 тис – була на реконструції у зв’язку з новими вимогами ліги.
До речі, саме на стадіоні «Шахтар» у 1995 році підірвали президента гірників Ахатя Брагіна.
«Іллічівець» (Маріуполь, 12 600)
Цікавий стадіончік з гігантським мячем за одними воротами та таблом із матчу з «Динамо» за іншими. Також прикольна форма даху над трибунами.
Тоді «Іллічівець» понизився у класі, але за результатами сезону знову повернувся у Вищу лігу.
«Динамо» ім. Лобановського (Київ, 16 800)
На час реконструкції «Олімпійського» основною ареною «Динамо» став стадіон ім. Лобановського. Розробники патчу відтворили і знамениті прожектори стадіону і навіть дерева Маріїнського парку.
«Метеор» (Дніпро, 24 300)
Незвичний стадіон, який у грі зроблений схожим на стадіон ім. Лобановського. Відмічу вінтажне радянське табло і архітектуру трибун, яка мені нагадала велотрек.
Поки Русол, Коноплянка (рейтинг 53) та, ще не повністю лисий, Назаренко у грі бігали на «Метеорі» - в дійсності вже було відкрито новеньку «Дніпро-Арену».
«Металург» (Кривий Ріг, 29 700)
На цьому стадіону таке саме табло, як на «Метеорі», а також є здоровезні написи за воротами і на центральних трибунах. Зараз «Металург» перебуває на реконструкції.
А за «Кривбас» у тому сезоні грали Костишин та Сачко, які зараз працюють тренерами.
РСК «Локомотив» (Сімферополь, 19 900)
Найбільший стадіон окупованого нині Криму на майже 20 тисяч, повністю без даху над трибунами.
В «Таврії» того часу, яка за результатами сезону потрапила у Кубок Інтертото, у нападі наводили жах Лакі Ідахор, Ковпак та Гоменюк.
«Оболонь Арена» (Київ, 5100 тис)
Чисто футбольна арена посеред житлового масиву Києва. Один з 4-х стадіонів Першої ліги, який проробили розробники мода.
Станом на 2007 рік головна крита трибуна ще будувалась, тому у грі не задіяна, а всі вболівальники сидять з пивом на трибуні навпроти.
А взагалі стадіончик дозволяє насолодитися першоліговим футбольчиком і з вікон сусідніх багатоповерхівок спального району Оболонь.
«Славутич-Арена» (Запоріжжя, 11 800)
Компактна коробочка з рекламою пива «Славутич». Виглядає цікаво, зараз на цьому стадіоні грає луганська «Зоря».
А тоді, в часи запорізького «Металургу», на поле стадіону виходили Степаненко та Богуш, які потім перейдуть самі знаєте куди.
«Авангард» (Ужгород, 12 000)
Класичний стадіон - не критий, з доріжками і т.д. Схоже, що назва «Авангард» - одна з найпопулярніших в Україні.
У сезоні 2007/08 «Закарпаття» знову потрапило у Вищу лігу, аби потім опуститися в Першу з найгіршим показником забитих та пропущених м'ячів (17-54).
До речі, капітаном цієї команди був Олександр Чижевський - нинішній тренер «Агробізнесу».
Сталь» (Алчевськ, 9 200)
Алчевську «Сталь» теж удостоїли честі і намалювали їй стадіон, адже до вильоту в 2007 у Першу лігу, команда два роки трималась у «вишці».
Зараз Алчевськ окупований, про долю стадіону нічого нового не чути.
«Україна» (Львів, 28 050)
Вінтажний стадіон оточений тополями з вінтажним таблом, як на «Метеорі». «Арена Львів» тоді існувала лише на проекті.
Відзначу банду, яка тоді зібралась в Карпатах - Кополовець, Худобяк, Вася «Бісіклєта» Кобін та інші сильні «лічності».
Пізніше до них доєднається Федецький, і ці хлопці будуть рубатися з «Галатасараєм» та «Борусією» Дортмунд.
РСК «Олімпійський» (Донецьк, 26 100)
Поки будувалась «Донбас Арена», гірники здобували чемпіонство у сезоні 2007/08 на РСК «Олімпійський».
На цьому стадіоні, на жаль, не видно гігантської помаранчевої дудки за воротами, зате на моніторі стадіону можна побачити частинку гімну клубу.
У цьому сезоні «Шахтар» підписав Пятова та Віліана.
Блог Граундхоп для бідних
=
Див. також:
Все лицензированные стадионы в FIFA 20