![](/_nw/385/21782795.jpg)
У маленьких українців (та українок) з’явилася ще одна опція, як стати футболістом (футболісткою). Європейські гіганти «Реал», «Бенфіка» і «Бешикташ» вже виховують тут майбутніх зірок.
Розбираємось, як працюють іноземні дитячі академії в Україні.
«Реал» Мадрид, Тернопіль
У це трохи важко повірити, але 13-разові переможці Ліги чемпіонів РЕАЛьно відкрили свою школу у Тернополі у жовтні минулого року. Перерізати червону стрічку приїжджав посол клубу Альваро Арбелоа. Чемпіону Європи та світу так сподобалося у Тернополі, що він навіть бігав навколо озера і викладав сторіс в Instagram. Івент відвідав Міністр закордонних справ Павло Клімкін. Просто факт, щоб підкреслити галактичні масштаби того, що відбулося у звичайній тернопільській школі.
![](https://picua.org/images/2019/05/15/33e9bee24d175d0a66731a341b67ebf2.jpg)
Але є кілька моментів. Проект соціально-спортивний. Це результат співпраці фонду «Реал Мадрид» та громадської організації «Епіцентр – дітям» (належить сім’ї Герег). У школі займається 121 дитина із соціально незахищених сімей. Це хлопці і дівчата 6-16 років. Навчання безкоштовне.
«У нас навчаються дітки-сироти, напівсироти, малозабезпечені, з багатодітних родин і діти воїнів АТО», – розповіли організатори.
Маленькі футболісти не лише копають м’яч. Організатори хочуть всебічно розвивати дітей. У програмі вивчення іноземні мови, візити в музеї, театри, кінотеатри, лекції та екскурсії. У школах також працюватимуть соціальні працівники та психологи. Якщо не вийде зіграти у Лізі чемпіонів чи виграти Золотий м’яч, то хороша освіта не дасть загубитися у житті.
Після Тернополя такі школи планують відкрити у Хмельницькому, Львові, Дніпрі, Києві та Київській області. Здається, у «Реала» та їх українських партнерів великі плани. До слова, не обов’язково бути фанатом вершкових, щоб навчатися у школі.
![](https://picua.org/images/2019/05/15/50350dd1000f8fa079d1eb1d05980d3c.jpg)
«Бенфіка», Київ
Португальці теж налаштовані серйозно. «Бенфіка» відкрила під Києвом свій повноцінний філіал у квітні цього року. Планується, що академія стане центром мережі шкіл з усієї України.
Хедлайнером відкриття академії «Бенфіки» став екс-капітан команди Луїзао. А легенда «Динамо» Ігор Бєланов привіз свій Золотий м’яч.
В академії займаються хлопці і дівчата віком від 3-х до 17 років (також діє старша група юнаків 18-20 років). Португальці влаштували свою школу на базі заміського комплексу Olympic Village. Майбутні Жоао Фелікси тренуються на чотирьох полях (два штучних) і мають сучасні умови – будиночки для проживання, роздягальні і тренажерні зали з басейном. Мова тренувань – англійська.
Академія фінансується «Бенфікою», але й запроваджує платне навчання (фінансування змішане). Місяць навчання коштує 1950 грн. Це 16 тренувань, по 4 в тиждень. Діє система знижок.
Головний тут Вітор Ештевао – екс-глава академії «Бенфіки» у Лісабоні.
«Академія в Україні має ледь не найкращу інфраструктуру серед іноземних дитячих шкіл клубу. І це чиста правда! Тут феноменальні можливості», – каже Ештевао.
Маленькі українські «орлята» вже беруть участь у турнірах і виводять на поле команди УПЛ. За життям академії можна слідкувати на їх сторінці у Facebook. Там кожен крок «Бенфіки».
![00969f203e822a2abab3e61ce13e6ec1.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/00969f203e822a2abab3e61ce13e6ec1.jpg)
![fb4589bdf535bd982a88faf40b83ddda.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/fb4589bdf535bd982a88faf40b83ddda.jpg)
![2ae497876586f82af53cd944ba48c4fb.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/2ae497876586f82af53cd944ba48c4fb.jpg)
![b1712b5c2668339f0381d25c7bf9ce9d.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/b1712b5c2668339f0381d25c7bf9ce9d.jpg)
![abee7dcff2d4eec66335abe3d2813e8e.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/abee7dcff2d4eec66335abe3d2813e8e.jpg)
![a19bea276074cd83fdf3d527f3ad3b88.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/a19bea276074cd83fdf3d527f3ad3b88.jpg)
![f2ff5f598db12576fc196cf18159f3ec.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/f2ff5f598db12576fc196cf18159f3ec.jpg)
![9a4d55ce0cc32bf59e864e9609204cc4.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/9a4d55ce0cc32bf59e864e9609204cc4.jpg)
![21443d2dfc8f597b48b4b1bb98cef55b.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/21443d2dfc8f597b48b4b1bb98cef55b.jpg)
![0b942a101392d6692f4aca7e85019134.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/0b942a101392d6692f4aca7e85019134.jpg)
![7cac15beb405d74470ddf8269abe1d88.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/7cac15beb405d74470ddf8269abe1d88.jpg)
![120c65b2979cace6bdd9b4b27b65e624.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/120c65b2979cace6bdd9b4b27b65e624.jpg)
![01e951906629884182aa063d69b981d8.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/01e951906629884182aa063d69b981d8.jpg)
![330b3f72c32b121f44a488d4a4046d9f.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/330b3f72c32b121f44a488d4a4046d9f.jpg)
![0923df0ec39b152c2f957f3af9b88428.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/0923df0ec39b152c2f957f3af9b88428.jpg)
![8a5c5acd4adb57bc65490e226667e5e4.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/8a5c5acd4adb57bc65490e226667e5e4.jpg)
![8844cdde55b48bd03cad79b51cc5eb0a.jpg](https://picua.org/images/2019/05/15/8844cdde55b48bd03cad79b51cc5eb0a.jpg)
«Бешикташ», Одеса
Академія чорних орлів розпочала свою роботу без пишних церемоній. Зараз триває набір дітей 5-16 років.
«Вже відібрали 25 осіб. Ми нікуди не поспішаємо, – каже Tribuna.com ініціатор академії та її директор Реджеп Йилмаз. – Наша школа – велика можливість стати гравцем «Бешикташа». Є багато прикладів, коли діти з Казахстану, Ірану грають у Стамбулі. Дівчатам не тільки можна, але й потрібно займатися футболом. Сьогодні світом керують саме жінки».
Поки така школа функціонуватиме тільки в Одесі. «Бешикташ» відправить своїх тренерів, щоб навчити клубній культурі і принципам.
«Інфраструктура у нас чудова. До моря одна хвилина, натуральні газони, є сауна, відновлювальний басейн, спортзал – всі умови для розвитку» – продовжує Йилмаз.
Фінансуватиме академію «Бешикташ» і спонсори. Найталановитіші учні зможуть продовжити кар’єру у структурі турецького гранда.
Навчання платне – три різні абонементи за ціною 250$ (6560 грн), 400$ (10 450 грн) і 500$ (13 120 грн) на рік. Сироти навчаються безкоштовно. Для дітей із зони АТО діє знижка 20%. Також у школі роблять генетичний паспорт, який дозволяє батькам визначити, в якому виді спорту і наскільки їх дитина буде успішною.
Tribuna.com
фото: dynamo.kiev.ua, facebook.com/benficaukraine, instagram.com/17arbeloa
=
Див. також:
Динамо планує побудувати манеж для академії